Committees

Advertising & Promotions: Michelle Evanitski, Dennis Robinson, Julie Maw, Kyle Maw, Bill Myers

Ambassador: Brenda Maw, Michelle Evanitski, Lacey Eramo, Stephanie DeGurse, Colette Clarke, Jory Fulcher, Esther Thomson and Taylor Myers

Agriculture in the Classroom: Mona May Thompson, Jackie South, Irene Jardine, Norma Jean White, Carl Thompson

Attractions: Julie Maw, Donna DeGurse, Mark Steadman, Michelle Dennis, Bill Myers, Stephanie DeGurse, Shawn South, Jason VanEsse, Irene Jardine, Carl Thompson, Mona May Thompson, April Brown

Budget & Financial: Rachel Roddick, Bill Myers, Dennis Robinson, Julie Maw, Michelle Evanitski

Commercial Concessions: Rachel Roddick, John Scott, Alvin Scott, Bill Myers, Malcolm Rogers, Nick Gibbons

Commercial Midway: Dennis Robinson, John Scott, Alvin Scott, Bill Myers

Decorating: Susan Thompson, Mona May Thompson, Jackie South, Irene Jardine

Demolition Derby: Danica Jackman, Jacquie Burnley, Craig Johnson, Jason VanEsse

Emergency Planning: John Scott, Bill Myers, Eldon Krohn, Michelle Evanitski, Mona May Thompson, Harold Thompson

Entertainment Tent: Marilyn Shaw, Janis Matthews, Arnold Pole, Bill Miller, Chris Jennings, Bill Myers

Exhibition Hall Set-up & Tear-down: Connie Courtney, Calvin Nesbit, Orrie Wigle, Joan Bogaert, Duncan MacRae, Randy Gorton, Marie Gorton, Mike Courtney, Terry Harris, Ray Carroll, Ellen Dailey, Michelle Evanitski, Bob Haggerity, Ron Harper, Doug Campbell, Howard McKellar, Maureen McKellar, Dave LaPointe, Edgar Torres, Stephanie DeGurse, Donna DeGurse

Fundraising: Alison Dion, Michelle Evanitski, Bill Myers, Donna DeGurse, Kathy Myers, Stephanie DeGurse, Christine Pelletier, Taylor Myers, Lindsay Myers

Gates: Eldon Krohn, Jim Young, Donna DeGurse

Grounds & Buildings: Eldon Krohn, Duncan MacRae, Orrie Wigle, Bill Myers, Julie Maw, Michelle Evanitski, Dennis Robinson, Nick Gibbons

Horse Stalls: Shelley Thomson (Light Horses), Dennis Robinson (Heavy Horses)

Livestock: Dennis Robinson, Bill Myers, Harold Thompson, Shelley Thomson, Cameron Shaw, Mona May Thompson, Jason VanEsse, Kathy Myers, Irene Jardine, Michelle Evanitski
Parking: John Scott, Alvin Scott, Stephanie DeGurse

Ploughman’s Diner: Donna Hiller, Deb Shannon, Heather Shannon

Ploughman’s Farmyard: Kathy Myers, Alison Dion, Bill Myers, Taylor Myers, Lindsay Myers, Bev Dion, Barb Taylor, Christine Pelletier, Miria Pelletier, Nathan Pelletier, Sam Ramsden, Duncan MacRae, Andrew Vancoillie, Michelle Evanitski, Sheila Bouquez, Lea-Ann Bradford, Jerika Sheply, Rhonda Brown, Rhonda McKillican

Reception & Hospitality: Bill Myers, Julie Maw, Michelle Evanitski, Kathy Scott

Tractor Pull: Julie Maw, Adam Romanik, Shawn South

Updated: September 2018